A webhely cookie-kat használ a működéshez, a felhasználói élmény javítására és személyre szabott ajánlatok készítésére. Tájékoztató az Adatkezelési nyilatkozatban a lap alján.

Bogyólé 2021 a Pannon Borboltban

Az ősz egyik kitüntetett eseménye számunkra, amikor megérkezik a Pannon Borboltba a Vylyan Bogyólé új évjárata. Az évről-évre új címkét kapó magyar beaujolais már megvásárolható a Pannon Borbolt webshopban!

Magyarország legismertebb újborának története 17 évvel ezelőtt kezdődött. Nem véletlen a francia beaujolais nouveau-vel az áthallás, ugyanis a Bogyólé a francia újborok készítésének hagyományait követi. A leszüretelt szőlőfürtöket zárt tartályokban, szénsav köpeny alatt dolgozzák fel, zúzás és bogyózás nélkül. A bor így tulajdonképpen a szőlőbogyón belül születik meg, az erjesztés után pedig rögtön le is palackozzák.

A Bogyólé már évek óta megbízható újbora a fogyasztóknak, ám mégis mindig más arcát mutatja. Nincs és nem is lehet két egyforma évjárat. A szüretelés, a feldolgozás és az erjesztés módja ugyanaz, de az összetétel változott. Tavaly kékfrankosra cserélték a portugiesert, idén pedig még tovább növelték az arányát: egyharmad kékfrankos és kétharmad zweigelt lett a 2021-es Bogyólé összetétele. 

Az eredmény egy vidám, könnyű, zamatgazdag vörösbor, amely szinte követeli a második poharat. A zweigelt-kékfrankos házasítás Bogyólé újborhoz méltó, kirobbanóan piros bogyós, puncsos, banános karakterét mélyebb gyümölcsös tónus, például fekete ribizlis jegyek is gazdagítják. A korty könnyed, harapnivalóan friss, a végén élénk felütéssel. Zamatos, vidám, itatja magát és jókedvre derít.

Minden évben új címke

A Bogyólé egyik különlegessége, hogy évente új megjelenést kap címkepályázat keretében. A tervezőgrafikus hallgatóknak az elmúlt 15 évhez hasonlóan idén is az volt a feladatuk, hogy az újbor frissességéhez és gyümölcsös, üde jellegéhez legjobban illeszkedő hangulatot és képi világot alkossák meg. A felhívásra több mint 150 pályamű érkezett be a pincészethez.

A 2021-es Bogyólé pályázat nyertes címkéjét Kovács Veronika, a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatója készítette. A bohém és különleges alkotás valamivel több mint 25 ezer palackra került fel. A közönségszavazatok alapján az idei közönségdíjas Eső Dóra, a Budapesti Metropolitan Egyetem hallgatója lett. A verseny történetében először különdíjat is kiosztottak: Boda Anna, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának hallgatója kapta.